Blog
Blog

Lpg Taktırma Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Lpg Taktırma Fiyatları Neye Göre Değişiyor?
HABERİ PAYLAŞ
Eklenme tarihi : 02 08 2021

LPG sıvılaştırılmış petrol gazı olarak biliniyor. İçeriğinde Bütan ve Propan gazları bulunur. Doğalgaz yataklarından elde edilerek kullanılır. LPG renksiz ve kokusuz bir sıvılaştırılmış gazdır. Yanıcı özelliğe sahip bir gaz türüdür. Oluşabilecek gaz kaçaklarına karşı özel bileşenlerle kokulu bir duruma getirilmiştir. LPG sistemi yakıt fiyatından tasarruf yapmak isteyen otomobil sahiplerinin tercih ettiği bir sistemdir. LPG sistemleri aracın performansını olumsuz olarak etkilemez.

LPG taktırmaya niyeti olan otomobil sahipleri LPG fiyatları hakkında araştırmalar yapıyor. LPG’ nin faydalarını araştırarak, sağlayacağı ekonomik tasarrufun hesabı yapılıyor. BRC firması LPG konusunda tüm dünyaya hizmet veren ve birçok markayla anlaşması olan bir markadır. BRC kaliteli ürünler tasarlayarak LPG kit konusunda en iyi tasarımları gerçekleştiriyor.

 

 

Otogaz Dönüşüm Sistemleri

Otogaz dönüşüm hizmetleri veren BRC firmasının birçok yetkili servisi bulunuyor. Yaptığı tüm otogaz dönüşüm montajlarını garantili bir şekilde sizlere sunuyor. LPG taktırmayı düşünen insanlar BRC firmasını tercih ederek yaptırdığı tüm işlemleri garanti olarak yaptırıyor. BRC markasının patentini aldığı birçok kit bulunuyor. Bu kitler;

  • BRC Platinum – BRC Comfort
  • LDI LPG Kiti ( Sıvı faz)
  • SDI LPG Kiti ( Karma faz)

Bazı kitler atmosferik motorlu araçlar için uygunken, bazı kitler direkt olarak enjeksiyonlu araçlarda kullanılır. En çok kullanılan ve tercih edilen kit, sıralı sistem LPG kitleridir. Tüm LPG kitlerinde elektronik kontrol ünitesi bulunur. Atmosferik motora sahip 3- 4 silindirli araçların hepsine Otogaz sistemleri yapılabilir.

 

 

LPG Kit Fiyatları

LPG kit fiyatları birçok markaya göre değişiklik gösterebiliyor. Tercih edilecek birçok kit çeşidi bulunuyor. BRC firmasının sunduğu kitler her araç için tercih edilen kitlerdir. Bu ürünlerin fiyatları direkt olarak LPG taktırma fiyatlarına etkisi bulunur. LPG taktırmak isteyen kişilerin bu tür maliyetleri bilmesi önemlidir.  Hangi kitin hangi araçlarda kullanıldığı herkes tarafından merak edilen bir konudur.

 

 

BRC Platinum: BRC markasının en üst sınıf ürünüdür. 3- 4 silindire sahip araçlara kullanılarak yüksek performans alınır ve ekonomiye büyük katkı sağlar. Bu kit türü en hassas kalibrasyonu gerçekleştirir. Kablo kesim işlemleri yapılmadan kolayca montaj işlemleri gerçekleştirilir. Bu kit içeriğinde ECU, Enjektör, Regülatör ve Yakıt Seçici anahtar bulunur.

 

 

Sıralı Otogaz Sistemleri Nasıl Yapılır?

Sıralı Otogaz sistemleri belirli bir sistemde çalışır. Aracın çalışmasıyla birlikte motor sıcaklığının 40 dereceye ulaşması sonucunda, otomatik olarak gaza geçiş yapılır. Araç ilk olarak benzinle çalışarak motorun ısınması sonrasında gaza geçiş yapabiliyor. Bu sisteme Sıralı Otogaz sistemi deniyor.

Mekanik montajlar yapıldıktan sonra, araca özel kalibrasyon ayarları yapılır. Montaj edilen sıralı otogaz sisteminin iyi bir şekilde çalışabilmesi için, kalibrasyon çok önemlidir. Kalibrasyon, LPG ECU’su aracın çalışma parametrelerini hafızasına kaydederek, benzin çalışma sisteminin aynısını LPG sistemleri için oluşturuyor. Kalibrasyon bu sayede aracın performansında etkilenme yaşanmamasını sağlıyor.

 

 

LPG Taktırma Fiyatını Etkileyen Faktörler

 LPG taktırmak isteyen kişiler belirli bir araştırma yaparak fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor. LPG taktırma fiyatı araştırmalara göre değişiklik gösterebilir. LPG konusunda sektörde çok fazla sayıda marka bulunuyor. Bu markalar belirlemiş olduğu fiyatlara göre LPG takma hizmeti veriyor. Kullanılan kit türleri, montaj ücreti ve araç markası gibi birçok etken fiyat konusunda değişikliğe yol açabiliyor.

Her firmanın belirlemiş olduğu fiyatlar farklı olabilir. BRC markası Global olarak hizmet veren firmadır. Araç markalarıyla anlaşmalar yaparak, yetkili servislerde garantili olarak LPG taktırma işlemleri yapıyor. Kullandıkları ürünlerle aracın en iyi LPG sistemine sahip olmasını sağlıyor. Garantili olarak yaptığı bu işlemler her otomobil sahibinin dikkatini ve ilgisini çekiyor.

Yüksek performanslı motorlu araçlar LPG takılmasından dolayı performans kaybı yaşamaz. LPG sistemleri aracın performansını olumsuz olarak etkilemez. Araçların beygir gücüne göre yapılacak olan montaj sistemi değişiklik gösterebiliyor. Yapılan tüm işlemler sonrasında aracın gücünde herhangi bir sorun oluşmuyor. Performans açıcısında kaybedilen bir güç söz konusu olmuyor.

LPG taktırmak isteyen kişilerin uygun fiyat başlığı altındaki arayışları devam ediyor. BRC Firması en kaliteli hizmetleri vererek, bütçe konusunda müşterilerini zorlamamaya özen gösteriyor. Kaliteli hizmetleriyle yapılan tüm işlemleri garanti bir şekilde gerçekleştiriyor. En iyi Otogaz dönüşüm sistemini yaptırarak, performans kaybetmeden yakıttan tasarruf edebilirsiniz. Yapılan tüm işlemler firma havuzuna kaydedilerek, yetkili servislerine gidildiğinde araca ait tüm LPG kit bilgilerine ulaşılabiliyor.

Blog Arşivi
Whatsapp